Flosveris.lt Italijoje renkamės medžiagas naujai kolekcijai San Gimignano
flosveris.lt Italijoje

Flos Veris Italijoje - Mažieji miesteliai (V)

Viva l’Italia ! 🇮🇹

Flos veris miego rūbus siuvame iš itališkų medžiagų. Jų ieškodami, apvažiavome kone visą šalį ir ją įsimylėjome ❤️…

San Gimignano - pamatyti šį miestelį buvo sena svajonė. Jis puikuojasi visuose turistiniuose Italijos žinynuose. Išpopuliarintas ir todėl gali pasirodyti, kad pamačius liksi abejingas, bet taip neatsitinka.

Išnyram iš eilinio kalnų serpantino posūkio ir horizonte atsiveria mūriniai bokštai. Vaizdas išskirtinis ir nepakartojamas. Net ir šiandieniniam žmogui, pertekusiam įvairiausių vaizdų, tai daro įspūdį - sunku įsivaizduoti, ką patirdavo viduramžių piligrimai tai pamatę, mat pro San Gimignano praeina piligrimų kelias Via Francigena, kuriuo maldininkai keliaudavo į Vatikaną  ✝️.

Tuo labiau, kad senaisiais laikais tų bokštų buvo daugiau nei septyniasdešimt, o dabar belikę vos penkioliką. Įdomu tai, jog šie bokštai neturėjo aiškios paskirties - tai buvo klestinčių, turtingų miestiečių galios, susireikšminimo simboliai, pasipuikavimo objektai. Panašiai, kaip šiais laikais puikuojamasi jachtomis, automobiliais ir pan.

Įvairiausių istorijų yra nutikę su šiais bokštais. Pirmiausia, jie negalėjo būti aukštesni už Rotušę ⛪. Yra žinių, kad didybės manija sergantys turtuoliai pasistatydavo aukštesnius ir tuomet būdavo priversti juos sumažinti, dalį nugriaunant. Arba norint padaryti dar didesnį įspūdį, buvo statomi žymieji bokštai-dvyniai, tiesa - ne visada pavykdavo, kartais dvyniai gaudavosi labai jau nepanašūs.
Dabar išlikę bokštai buvo statomi XI-XIII a., bet pačio miestelio istorija siekia kelis šimtus metų prieš mūsų erą. Jį įkūrė paslaptingieji etruskai.

Puikus, nepamirštamas San Gimignano su senoviniu tamsiu grindiniu ir į jį smingančiais šviesaus akmens bokštais. Mistinis, paslaptingas šis Toskanos, Italijos, o ir viso pasaulio paveldo perlas. Aplankėme, pabuvome, pamatėme - svajonės pildosi...😀

Atraskite Italiją su mumis ! 🇱🇹🇮🇹
Scoprite l’Italia insieme a noi ! 🇮🇹🇱🇹

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *