Flos veris Italijoje - Lietuviški miego rūbai - medžiagų paieškų kelionės
flosveris.lt Italijoje

Flos Veris Italijoje – Mažieji miesteliai (II)

Viva l’Italia ! 🇮🇹
Flos veris miego rūbus siuvame iš itališkų medžiagų. Jų ieškodami, apvažiavome kone visą šalį ir ją įsimylėjome ❤️

Jau rašiau, vienas iš stipriausių įspūdžių Italijoje – mažieji miesteliai. Kelionių žinynuose jie turi specialų terminą : I Borghi piu’ Belli d’Italia – gražiausi Italijos miesteliai.

Suprantama – norisi kažką išskirti, kažkuo pritraukti keliautojų dėmesį, bet ir iš tiesų – jie visi nepakartojami , vienu metu ir panašūs, ir visiškai skirtingi. Kol kas nekalbame apie juos pačius, jų senamiesčius (na, naujamiesčių paprastai juose ir nebūna 🙂), siauras, rangytas gatveles, su netelpančiomis jose metro pločio Fiat Panda, ar bažnytėles, kurių šoninės sienos sutampa su gyvenamųjų namų sienomis, skalbinių virvėmis (taip itališkai!) sujungtus kaimynų langus.

Ne … Kol kas kalbame apie juos iš toli. Būtent apie tą sunkiai nusakomą įspūdį vaizdo, atsiveriančio iš už šimtojo ar šešišimtojo posūkio serpantine – kalnų skardis, o ant jo lyg tęsinys – miestelis, taip stipriai įsikabinęs į šlaitą, kad tik stipresnis vėjas nenupūstų žemyn. Vėliau paaiškėja, kad keliukas, kuriuo važiavome, tame miestelyje ir baigiasi – aukščiau jau tik kalnų viršūnės ir dangus. Pavadinimai tokių I Borghi piu’ Belli d’Italia gana greitai išsitrina iš atminties, bet ilgam lieka neaišku ir smalsu, kodėl žmonės kažkada čia kūrėsi, statėsi, gyveno – rinkosi tokią vietą, kad ir dabar ne taip lengva pakilti iki ten.

Aišku viena – jei jau taip darė, vadinasi buvo dėl ko. Na, pajuokaujant – verta jau vien dėl to, kad kada nors tokie atvykėliai kaip mes , išnirę iš eilinio posūkio, taip ir liktų iš nuostabos išsižioję 😮…

Atraskite Italiją su mumis ! 🇱🇹🇮🇹
Scoprite l’Italia insieme a noi ! 🇮🇹🇱🇹

(Nuotrauka iš Flos veris archyvo).

Parašykite komentarą